İçeriğe geç

Yönetici Tipolojisi

Yönetim kurulları ya da patron koltuğunda oturan kişiler bilinçli ya da bilinçsizce belli tipolojilerle yürürler. Literatürde bunlar tek tek anlatılır ancak yıllardır yaptığımız çalışmalar ışığında tek bir tipoloji olmadığını gördük, yani (yönetim kurulu ya da patron olsun) erk sergileyen, karar alan, operasyona dönüşmesini sağlayan kimse, aslında tipolojilerden bir hamura sahiptir: biraz o, biraz bu şeklinde. Peki bu hamurun içeriğinde ne, ne yoğunlukta bulunuyor?

Gözlemlerimiz üzerinden bunu zaten çıkarabiliyoruz, lakin kendini merak eden kişiler için bir test oluşturduk ve bu alanda İLK ve TEK.

Hem kendi işletmeci tipolojiniz hem de ortaklarınızın tipolojilerini tanımlamanız, kurulunuzu objektif şekilde yorumlamanız ve etkinliğinizi artırmanızı, yumuşak karınlarınızı görmenizi vaat eden bir test yani.

Ve neticede kurumunuzun/departmanınızın karar alma ve eyleme geçme süreçleriyle ilgili pratik bir röntgene sahip olacaksınız.

Puanlamaların hepsini doldurup kaydettikten sonra cevaplarınızla ilgili bir mail alacaksınız.

 


Aşağıdaki linklere tıklayarak diğer iki testimizi de çözmenizi öneriyoruz. Bütüncül bir gözlem için onları da doldurdunuz mu?

Etkileşim

Kişilik Tarzı

 

Kurumunuzun kriz riski hakkında şüpheleriniz varsa bu teste de bir bakmanızı öneriyoruz.

Kriz Riski Testi