İçeriğe geç

Değerler Analizi

Farkında olsanız da olmasanız da değerleriniz ışığında eylemlerde bulunursunuz. Ya bu değerler somutlaşmıştır ve tüm karar mekanizmanızda kendilerini gösterirler ya da değerleriniz belirsizdir ve karar mekanizmanızda da tutarsızlıklar görülüyordur.

Liderlik programlarınızdan terfi düşüncelerine kadar nüfuz eden bir gücü olan bu gizli sermayenin keskinleştirilmesine özen gösteriyoruz.

Birkaç adımdan oluşan bir analiz surecine dahil olmanız için öncelikle aşağıdaki formu dolduracaksınız. Devamı, kayıtlarınız elimize ulaştıktan sonra başlayacak.

Yanlış bir şey yapmayacaksınız, ilk adım olarak aşağıdaki 347 değerden tınısı hitap edenleri seçip kaydedeceksiniz. İster 3 tane seçin ister 83 tane kaydedin. Ele aldığınız konuyla ilgili nitelikli bir sonuca ulaşmanız için yardıma hazırız.

Ancak siz kendi başınıza yol almak istiyorsanız, size de ücretsiz şekilde yordamımızı paylaşalım: ilk seçimlerinizden eleme yaparak önce 5 değere indirmenizi öneriyoruz. Sonrasında önceliklendirerek ilk 3 değeri netleştirmenizi sağlıyoruz. Bu 3 değer olmazsa olmazlarınız, hayatınızın her gündemine uygun geliyorsa tebrikler, sonuçlandırdınız. Lakin işiniz, eylemleriniz, kararlarınız, özetle ele aldığınız kişiliğe dair etkilerini göremiyorsanız ya da irdeleyerek işlevsellik kazanmalarını arzuluyorsanız ajansımızla iletişime geçebilirsiniz.

Diğer değerleri neden elediğiniz, son değerleri neden seçtiğinizi, sizin için anlam ve etkilerini değerlendirmeniz; hayatınızın kontrolü ve gelişimi için (ve belki değer bazlı üretim imkanı için) fırsatlar sunan birer eşik olacaktır. Ajansımızla bu konuda çalışmasanız bile, bunu sorgulamanızı kesinlikle öneriyoruz.

Ve son olarak bir talebimiz var: Sayısını hatırlayamadığımız kadar çok sayıda makale ve kitaptan derleyerek, üzerine 15bin saatin üzerinde hizmetlerimizden edindiğimiz deneyimleri ekleyerek oluşturduğumuz, 10 yıldan uzun süren bir emeğin ürünü olan bu değerler listesini kopyalayıp başka yerlerde kullanmadan önce etik konusunu düşünmenizi ve ajansımızla iyi niyet üzerine iletişime geçmenizi arzu ediyoruz: [email protected]

 

Evet, başlayalım mı?

Şimdi size(*) uyan, uymasını istediğiniz, yaşadığınız veya yaşamak istediğiniz, yani bir sebeple size temas eden değerleri seçin.

(*)Bu çalışmayı kişisel değer çalışması düşüncesiyle de yapabilirsiniz (psikolojik destek hizmeti veren birçok uzman uyguluyor) kurumunuz, ürününüz, bir projeniz veya girişiminiz için de uygulayabilirsiniz.