İçeriğe geç

Fuzzy Management 101

Pandemi akabinde oluşturduğumuz bir içerikti Belirsizlik Yönetimi. Ancak zaman içinde beklentiler değişti, kimisi yumuşak bir noktada kalarak kişisel dirayet bekledi bu başlıktan, kimisi ise karmaşık süreçler için nitelikli bir beceri klavuzu arıyordu. Bizzat geliştirdiğimiz 37 metodolojiye bu süreçte 6 yeni yaklaşım daha ekleme fırsatımız oldu ve artık süper kompleks süreçler için de yardımcı olabilecek içerikler geliştirdik.

Özellikle yapay zeka süreçleriyle ilgili birimlerin kabusu olabilen fuzzy logic (bulanık mantık diye Türkçeleştirilebilir), Innomind Strateji Ajansı’nın interdisipliner ve multidisipliner yaklaşımları için gayet pratik bir metafor olarak ele alınabilir.

Kompleks süreçlerde dahi stratejik öneme sahip yönetsel beceriler sergilenmesine imkan sağlayan 160 saati aşan özgün bir eğitim serüveninin giriş basamağı olarak yolculuğumuzu başlatıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız 2023 senesi içinde ilk adımı atmak için Aralık Ayı ilk haftasonunda genel katılıma açık bir eğitim programlıyoruz. Yöneticiler ve işletme yürütücüleri, haliyle genele hitap edebilecek bir örnek seti sunacağız. İlerleyen tarihlerde ise Proje Yöneticileri, Hukuk Yöneticileri gibi odaklar ve Savunma Sanayi, Lojistik Endüstrisi gibi karmaşık sektörler odağındaki programlarımızı da duyuracağız.

8.77 memnuniyet skoruna sahip Belirsizlik Yönetimi eğitimlerimizin gelişmiş versiyonu olan Fuzzy Management 101 Programımız, 3 Aralık 2023 tarihinde, 10:00-12:30 ve 13:30-16:00 saatleri arasında 2 oturum şeklinde şu başlıkları ele alacak:

Karmaşık durumlarda hayati öneme sahip üçleme formülü
Sürekliliği koruyabilmek için yapılması gerekenler
Dikkat edilmesi gereken başlıca duygular ve yönetimi
Sık yapılan ve buna rağmen gözden kaçırılan hatalar ve önlemleri
Planlama hataları ve hatalardan dersler
İletişim önerileri
Zamanı okuma, geleceği tahmin edebilme ve tahmin ufkunu geliştirebilme
Bazı fizik kanunlarının yönetimde kullanılması
Karar yorgunluğu
Belirsizlik ortamında finans tüyoları
Hiç bir şey yapamıyorsak neler yapabiliriz?
Belirsizlik ortamında süreklilik istiyorsak yapmamamız gerekenler!

Ayrıca dileyen katılımcılar, içinde bulundukları güncel problemlerini de paylaşabilir ve eğitim sürecinde koçluktan yararlanabilirler!

5 saatlik keyifli ve verimli bir yolculukta yer almak için aşağıdaki formu doldurarak kayıt olabilirsiniz.